петък, декември 5, 2025

Взривове в Одеса, обявиха въздушна тревога

Date:

Сподели новината.

В Одеса бе обявена въздушна тревога в 17.06 часа и в 17.07 ч. се чуха експлозии, обявена е въздушна тревога, съобщава кореспондент на БТА в Одеса.

На сайта на Одеския градски съвет, както и в приложението „Телеграм“, призовават всички жители на Одеса и Одеска област да се скрият, има опасност от нови взривове.

По предварителна информация от приложението „Телеграм“ има взривове от попадения на ракети в Одеса, Черноморск и Вилково.

Българската общност в Одеска област е трета по численост и наброява над 150 хиляди души според официалното преброяване в Украйна през 2001 г. В Одеса живеят около 50-60 хиляди българи. Най-голямото компактно българско население е съсредоточено в Болградски, Измаилски и Белгород-Днестровски район.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Peĸopд: Cвeтът e дaл пoчти 680 млpд. дoлapa зa opъжиe caмo в paмĸитe нa гoдинa

Pязъĸ pъcт нa пpиxoдитe нa пpoизвoдитeлитe нa opъжиe oтчитaт...

Руските медии тръбят, че Кремъл ще отхвърли мирния план на Тръмп

Руските медии продължават да твърдят, че Кремъл вероятно ще...

Германската армия ще сформира батареи с дронове камикадзе

Германската армия планира да сформира шест батареи, които да...