четвъртък, ноември 27, 2025

Голям пожар до фермата на известен монтански бизнесмен! Огнените езици стигат до селските къщи

Date:

Сподели новината.

Голям пожар бушува край кравефермата на известния бизнесмен Димитър Зоров до монтанското село Добри дол, съобщава BulNews.bg. Пламъците са обхванали голяма площ и вече застрашително наближават близките къщи.

По неофициална информация гори блатото край пътя Видин-Лом, но стихията вече е захапала огромна част и от полето между селата Добри дол и Сливата. Димът е толкова плътен, че е направил трасето непроходимо.

На мястото на инцидента е пристигнал един екип огнеборци от Лом, но те едва ли ще успеят да се преборят с пламъците. Полицията временно затвори натоварения път, но преди минути позволи на част от автомобилите да преминат през опасния участък.

Очаква се всеки момент да пристигнат допълнителни сили от Монтана, които да се включат в овладяването на големия пожар. Има реална опасност бедствието скоро да достигне до първите къщи на Сливата и затова намесата на още огнеборци е повече от наложителна.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Николай Попов: Оттеглям номинацията си за „Човек на годината“, дайте я на убиеца на Сияна

"Публично оттеглям номинацията си за „Човек на годината" на...

Само счупен крак, след като кола се заби в дърво край Добрич

Кола се блъсна в крайпътно дърво по междуселски път,...

Румен Спецов става единствен шеф на бензиностанциите „Лукойл“

Особеният търговски управител Румен Спецов е внесъл в Агенцията...

Влизането в еврозоната не предполага ръстове на цените на имотите

Самото влизане в еврозоната не предполага ръстове на цените...