сряда, май 21, 2025

Военен самолет катастрофира при подготовката за авиошоу в Граф Игнатиево

Date:

Сподели новината.

Катастрофа с учебно-боен самолет L – 39 ZA е станал при подготовката на демонстрации за авиошоу в Трета авиационна база край Граф Игнатиево, съобщиха от Министерството на отбраната (МО).

Избухнали са пожари. Взети са мерки за локализирането им.

Провежда се разследване. Работи се по установяване на причините за инцидента.

Военният министър Атанас Запрянов отменя предвиденото за утре авиошоу.

Беше планирана програма с участието на българските ВВС и „Гранична полиция“, с гости от военновъздушните сили на Германия, Гърция, Унгария, САЩ и швейцарската компания „Pilatus Aircraft“. Подготвяха се демонстрации със самолети МиГ-29, Су-25К, C-27J „Спартан“, L-39ZA, PC-9M, Z 242L и вертолети Ми-24, Ми-17, AS-532AL Cougar и Бел-206 от състава на българските ВВС.

По информация на bTV има загинали пилоти. Данните не са официално потвърдени. Твърди се, че жертвите са двама пилоти, които не са от състава на Трета авиобаза.

„Настъпил е тежък авиоинцидент при авиобаза „Граф Игнатиево“. Самолет L-39 Albatros се е разбил по време на тренировъчен полет. Няма официално потвърждение за жертви“, съобщават от Министерството на отбраната за медията.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Стряскащо детско насилие в Ямбол

а 17 май около 17:20 часа в парк „Боровец“...

Скандал в наше Разград: 14-годишен бие съученици по нареждане на баща си

Сигнал за грубо нарушение на обществения ред е получен...

Тикнаха Семерджиев за 20 години на топло

Върховният касационен съд (ВКС) осъди Георги Семерджиев на 20...

Идва потоп над цялата страна

До края на седмицата ще завали много силен дъжд...