сряда, юни 10, 2026

Воден кошмар край Русе

Date:

Сподели новината.

Поради проливните дъждове през последните две денонощия на територията на Централна България, река Студена е повишила значително нивото си. Към момента има опасност да залее моста между селата Караманово и Вардим. За сега тя е на 8 см. от критичната точка на прелиаване до мостовото съоръжение.

 

 

Тъй като тя не преминава в близост до населени места не представлява заплаха за живота и здравето на хората.

 

 

Същевременно язовир „Николово“ също е с повишен обем и е започната операция по неговото поетапно изпускане. Областният управител Галин Григоров и неговият заместник Валентин Колев са в постоянен контакт с всички институции от региона, имащи отношение към ситуацията, която също не представлява заплаха за живота и здравето на хората.

 

 

Всички останали язовири в областта разполагат с достатъчно свободен обем.

 

 

Припомняме, че нивата на язовирите в региона се следят непрекъснато от ръководството на администрацията и при повишаване риска от преливане на който и да е от тях Областна администрация Русе е в готовност да реагира незабавно.

 

 

Няма населени места от област Русе, които да имат проблеми с електрозахранването или водоподаването.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Евелин Банев – Брендо не можа да се измъкне от затвора

Софийският апелативен съд потвърди определението на първата инстанция, с...

Четирима са задържани в Русе за разпространение на наркотици

Служители на Областната дирекция на МВР в Русе са...

Снегорините в Пловдив на линия, тръгват първо по големите булеварди

Екипите на предприятието „Чистота" са в пълна готовност да...

САЩ и Русия започват нова ядрена надпревара от 5 февруари

Съединените щати и Русия могат да се впуснат в...