понеделник, май 25, 2026

UniCredit дава 700 млн. евро заем на „Газпром”

Date:

Сподели новината.

Руският държавен гигант „Газпром” подписа договор за кредит от 700 млн. евро с UniCredit. Заемът е предоставен на дружество за период от 5 години. Това предава 1prime, позовавайки се на съобщение на компанията. „Газпром” обяснява заема  с „корпоративни цели”.
Междувременно през 2017 г. това не е първият заем, който руската държавна компания привлича от чуждестранни банки. През март 2017 г. френската банка Credit Agricole Corporate & Investment Bank (Credit Agricole CIB) предостави на руската компания 700 млн. евро за период от 5 години. През юни 2017 г. VTB Group (VTB Bank, Австрия), издаде дългосрочен заем на „Газпром” в размер на 300 млн. евро.
„Комерсант” съобщи че, новите американски санкции срещу проекта за газопровода от Русия няма да попречат на изграждането на „Северен поток” 2 и „Турски поток“. Но ограничителните мерки може да не позволят на тези проекти да привличат финансиране от американски и европейски банки.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Евелин Банев – Брендо не можа да се измъкне от затвора

Софийският апелативен съд потвърди определението на първата инстанция, с...

Четирима са задържани в Русе за разпространение на наркотици

Служители на Областната дирекция на МВР в Русе са...

Снегорините в Пловдив на линия, тръгват първо по големите булеварди

Екипите на предприятието „Чистота" са в пълна готовност да...

САЩ и Русия започват нова ядрена надпревара от 5 февруари

Съединените щати и Русия могат да се впуснат в...