сряда, април 15, 2026

Тонове сладолед с всякакви вкусове и цветове ви очакват в Бургас до неделя

Date:

Сподели новината.

И тази година Община Бургас и Младежки културен център ви предоставят неповторимата възможност буквално да се насладите на второто издание на Фестивал на сладоледа. В зоната за свободен достъп на Пристанището, до Магазия 1, ще откриете много игри, забавления, арт ателиета и, разбира си, сладоледени изкушения с многообразие от екзотични вкусове. Участващите фирми са приготвили кулинарни предизвикателства и изненади за жителите и гостите на града.

В обособената зона на събитието са разположени шатри, като във всяка от тях има различни производители и дистрибутори на сладоледени изделия. Ето ги и участниците тази година: Pozzeti Gelato, Yellow cat gelato – град Поморие, Raffy ice cream, Delice ice cream, сладкарска верига „Роза“, сладоледи „Нестле“ и сладоледи „Cremona”.

Фестивалът се осъществява в рамките на Сладоледения уикенд – част от програмата тематични уикенди, които Община Бургас организира заедно с местния бизнес и културни организации, за да бъде градът по-интересен за своите гости.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

САЩ удължиха дерогацията за дружествата на „Лукойл“ у нас с 6 месеца

Службата за контрол на чуждестранните активи към Министерството на...

Да вярваме ли: 4,1% е годишната инфлация, месечната – 0,9%

Годишната инфлация, измерена чрез Индекс на потребителските цени (ИПЦ),...

Министерството се чуди как болница купува медикамент за 500 лв., а друга плаща над 7000

Сериозен ръст на плащанията за скъпи лекарства за пациентите...

Откриха музей на антикорупцията в Бургас(снимки и видео)

Коалиция „Антикорупционен блок“ откри своята предизборна кампания в Бургас...