Date:

Сподели новината.

Нападателят Валери Божинов е един от футболистите, които ще се разделят с Левски тази зима, съобщава БЛИЦ. Както вече писахме, ден след вечното дерби с ЦСКА Наско Сираков ще разговаря поотделно с всеки един от играчите. Собственикът на Левски ще съобщи на някои от тях неприятната новина, че трябва да си съберат багажа от “Герена”. Един от тях е Валери.

Божинов е един от ненужните и дните му в клуба са преброени. Сираков планира да разтрогне договора му много скоро. Припомняме, че Валери подписа за една година с Левски през септември, когато се завърна на “Герена” за трети път.

Престоят му обаче не е никак успешен. Валери има само два мача за първенство от началото на сезона. Той игра при нулевото равенство с Ботев (Враца) на 3 октомври и при домакинската загуба с 1:2 от Арда на 5 декември. Взе участие и при победата с 4:1 над Партизан (Червен бряг) за Купата на България, когато беше с капитанската лента и вкара първия гол на „сините“ в срещата.

В двата мача от efbet Лигата той влиза като резерва в края и има общо 13 изиграни минути. В срещата за Купата пък остана на терена до 59-ата минута. Така той няма натрупано игрово време за цял мач в третия си престой на „Герена“.