петък, август 14, 2026

Почина бивш кмет на Бургас

Date:

Сподели новината.

Бургас изгуби един от бившите свои кметове – Никола Пенев Александров. Той управлява града от 8 декември 1989 г. до месец септември 1990 г.

Поклонението пред тленните останки на бившия кмет на Бургас ще се състои на 24 юни, събота, от 13:00 часа в Ритуалната зала на Гробищен парк – Бургас.

Инж. Никола Пенев Александров е роден на 26 декември 1937 г. в с. Зидарово, Бургаско. На сесия на Общинския народен съвет, проведена на 8 март 1988 г., той е избран за председател на Комисията по промишленост, търговия и услуги. През декември 1989 г. е избран за кмет на Бургас. През месец август 1990 г. Никола Александров подава оставка, поради излизане в пенсия и по здравословни причини.

„Изказвам съболезнования на близките и приятелите на Никола Александров. Той ще остане завинаги в историята на Бургас. Името му никога няма да бъде забравено. Поклон пред паметта му!“, казва кметът Димитър Николов.бургас

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

SPICE Music Festival 2026 посреща световната звезда Luis Fonsi в Бургас

Новини от Бургас: Бургас, столицата на световната музика, отново ще...

Modern Talking и още 4-ма изпълнители се очакват на SPICE Music Festival 2026

За втори път организаторите на  SPICE Music Festival обявяват изпълнителите...

Ruslana, Shantel и Captain Jack идват на SPICE Music Festival 2026 в Бургас

Организаторите на SPICE Music Festival 2026 обявиха нови артисти,...

Брутална тапа край Ямбол(снимка)

Край Ямбол се е образувала огромна тапа. Задръстването в...