понеделник, април 29, 2024

Отново отлично представяне на бургаските фехтовални клубове от академията „Етрополски“

Date:

Сподели новината.

На провелото се в град Пловдив “Държавно Първенство” по фехтовка за деца до 11 и 13 години, младите бургаски мускетари показаха завидни умения и себераздаване, като завоюваха редица призови класирания.

При най-малките Никола Миланов – “Корсар”, спечели златния медал, а при момичетата в същата възрастова група Габриела Георгиева – “Маркели”, влезе в челната осмица.

При момичетата до 13 години три от състезателките на “Корсар” – Бургас намериха място в осмицата: Даниела Петкова спечели сребърен медал, Кристина Бандрамалиева взе бронза, а Жаклин Македонова остана на крачка от почетната стълбичка, заемайки 5-то място. Виктор Китенов спечели 3-то място при момчетата, а Иван Колев влезе в първите осем.

В отборната надпревара за момичета до 13 години, първият отбор на “Корсар”, в състав Даниела Петкова, Кристина Бандрамалиева и Жаклин Македонова, спечели сребърните медали, отстъпвайки на финала на друг представител на Фехтовална академия “Етрополски” – отбора на “Свечников” – София. При момчетата първият отбор на “Корсар”, в състава Виктор Китенов, Иван Колев и Боян Димитров, завоюва бронзовите медали.

За отбелязване е и петото място на младия отбор на ФК “Несебър” в конкуренцията на 17 отбора от цялата страна.