събота, април 27, 2024

Още три престижни титли за бургаските състезатели по подводен риболов от КПР “Черноморец” на престижно състезание

Date:

Сподели новината.

Три престижни титли завоюваха състезателите от бургаския клуб по подводен риболов “Черноморец” от най-важните за състезателната 2019 година първенства.

9-кратният абсолютен шампион на България по подводен риболов – Валентин Люцканов застана със значителна преднина с 8425 точки на първо място в надпреварата за купата “Генчо Павлов”, финалният турнир от веригата за купа “България”. С над 2000 точки по-надолу, втори се нареди Александър Перухов от Несебър, а трети се класира Стефан Стефанов от Варна. Най-голяма риба улови Галин Павлов от КВС “Варна” – морска лястовица с тегло 1270гр.

Състезанието, организирано от КПР “Черноморец” – Бургас се проведе в акваторията на Приморско.

Веднага след турнира за купа “България”, се състоя и най-значимото състезание в подводния риболов – 51то Държавното първенство, отборно и индивидуално. В него участие взеха близо 50 състезатели от 12 отбора на страната.

В отборната надпревара, която се състоя между Маслен нос и к-г Оазис, отличието Държавен първенец заслужено спечели “Черноморец” – Бургас, в състав: Пламен Арабаджиев, Антон Арабаджиев, Николай Танев и Валентин Люцканов. Втори е отборът на “Несебър”, а трети – “Ватус Про” Варна.

Индивидуален държавен шампион за 2019 година е състезателят на КПР “Черноморец” Бургас, Валентин Люцканов. Той пребори конкуренцията с резултат от 200% или 26 825точки.

Най-голямата риба на състезанието бе уловена от Петър Петров от клуб “Варна Дайвинг Център” – морска лястовица, тежаща 1700гр.

Първия ден от надпреварата бе зачетена и като турнир по двойки, за купа “Димитър Минев”. В нея отново доминираха бургаските харпунисти, които обсадиха челната тройка. Купата спечели двойката Пламен Арабаджиев-Валентин Люцканов с 15 546т., на второ място остана двойката Адриан Стоянов-Димитър Господинов от “Марлин” Приморско с 8814т., трети Николай Танев-Антон Арабаджиев с 8010т. Най-голямата риба бе на сметката на победителите – Морска врана с тегло 1045гр.

Бургаските състезатели от КПР “Черноморец” изпращат поредната успешна година, повтаряйки шампионските титли от миналата година, затвърждавайки лидерската позиция на бургаския клуб в този спорт, която имат от началото на състезателния подводен риболов в България.