понеделник, юли 27, 2026

Огромен смок атакува обществена сграда в Дупница

Date:

Сподели новината.

Змия изпълзя в Центъра за временно настаняване в Дупница. Жена, настанена в социалната институция, видяла змията да пълзи в коридора, изпаднала в ужас и започнала да крещи. Дежурната служителка се обадила на тел. 112, пише struma.bg.

За броени минути пристигнали огнеборци с пожарен автомобил. Със специални примки успели да уловят влечугото.

Ето какво заяви директорът на Центъра за временно настаняване Теменужка Дилова:

“В момента имаме настанени 10 души в центъра, от които майка с две деца. Взели сме мерки срещу влечуги, като сме монтирали специални устройства, тъй като входната врата е на пътя до бившата казарма в Дупница и е лесно преодолима”.

Преди около две седмици пожарникарите проведоха друга акция в Дупница – в къща на ул. “Джерман”, в която собствениците открили змия. На следващия ден те отново потърсили помощ от пожарната. При оглед в къщата е открито цяло котило на змии под окачен таван. Пожарникарите ги уловили и ги пренесли далеч от жилища.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Брутална тапа край Ямбол(снимка)

Край Ямбол се е образувала огромна тапа. Задръстването в...

Голяма акция пред ТЕЦ на Ковачки

Екоактивисти от Грийнпийс" - България проведоха акция пред ТЕЦ...

Турция праща нов кораб да търси газ в Черно море

Typция изпpaти нaй-нoвия cи ĸopaб зa дълбoĸoвoдeн coндaж в...

Тръгва радикална реформа в бюджетната сфера

"Харчим днес, да му мислят следващите! За мен е...