четвъртък, януари 23, 2025

Кошмарът няма край! Вградена гръмотевична буря се образува в Черно море, насочва се към Царево (ВИДЕО)

Date:

Сподели новината.

Вградена гръмотевична буря се е образувала в Черно море на разстояние около 20 километра от брега. Тя се движи в посока засегнатите от наводнения региони, съобщават синоптиците от Метео Балканс. Бурята ще окаже допълнително усилване на валежите по Южното Черноморие, с което лошите новини за региона днес не спират.

Предишните прогнози бяха, че неблагоприятното време ще продължи с временни превалявания, но сега очакванията са за засилване на валежите. Това ще продължи най-малко още няколко часа.

Към момента най-засегнати остават териториите в общините Царево и части от Малко Търново, където има сигнали за няколко скъсани моста, за потопени под вода населени места и за рекордни валежи от над 300 мм на квадратен метър. Засега сигнали за пострадали и жертви няма, но още нищо не е сигурно. Екипи на пожарната и доброволци помагат на бедстващите хора.

Регионът не е виждал подобни дъждове от поне век, пише „Флагман“. Няколко къмпинга са били унищожени след преливане на реки, голяма част от пътищата от и към община Царево остават затворени. Бедственото положение, обявено по-рано от кмета Георги Лапчев остава в сила. Има населени места, до които е прекъснато електрозахранването, както и телекомуникациите. Има смущения и в мобилния интернет. Стойността на нанесените щети тепърва ще се оценяват, но със сигурност сумата ще надхвърли няколко милиона.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Зa 3 ceдмици: Haд 1 млн. лeвa щeтa зa бюджeтa oт зaвeдeния – нaчиcлявaли пoгpeшнo ДДC

Haд 6000 coбcтвeници нa тъpгoвcĸи oбeĸти ca пpoдължили дa...

България има тройно по-висок дефицит от средния за ЕС

Πpeз тpeтoтo тpимeceчиe нa 2024 г. cpeднoтo нивo нa...

Желязков уверява ЕК, че искаме средствата по ПВУ

Премиерът Росен Желязков се срещна с председателя на Европейската...

Пленените от хутите български моряци са освободени

Йеменските хути освободиха екипажа на пленения през ноември 2023 г. кораб...