неделя, август 23, 2026

Коронаужас в Спешния център в Ямбол

Date:

Сподели новината.

11 служители на Спешния център в Ямбол са заразени с коронавирус. Работата на екипите през последната седмица се е удвоила.

С 11 екипа в 7-те филиала на областта разполага Центърът за Спешна помощ в Ямбол, но заради заболели медици и шофьори ситуацията се усложнява, поясни д-р Никол Ковачева директор на центъра.

„На тоя етап успяваме да се справим с извънреден труд, с извънредни дежурства, тоест тежестта на тези 11 човека я поема останалия персонал и натоварването става двойно“, каза Ковачева.

Обажданията на телефон 112 се увеличават с всеки изминал ден, уточнява д-р Атанас Парушев, предава БНР.

„Повикванията, които получаваме от Регионален център 112 – Бургас са почти двойно увеличени, от тях 40 процента са с температура, задух, кашлица, което ни навежда на мисълта за състояние с Covid-19“, каза той.

В момента в ямболската областна болница има свободни десетина легла, като възможността е да бъдат разкрити още 20.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

SPICE Music Festival 2026 посреща световната звезда Luis Fonsi в Бургас

Новини от Бургас: Бургас, столицата на световната музика, отново ще...

Modern Talking и още 4-ма изпълнители се очакват на SPICE Music Festival 2026

За втори път организаторите на  SPICE Music Festival обявяват изпълнителите...

Ruslana, Shantel и Captain Jack идват на SPICE Music Festival 2026 в Бургас

Организаторите на SPICE Music Festival 2026 обявиха нови артисти,...

Брутална тапа край Ямбол(снимка)

Край Ямбол се е образувала огромна тапа. Задръстването в...