сряда, юни 18, 2025

Катаджиите вече глобяват в движение, снабдиха ги с нов уред

Date:

Сподели новината.
В патрулките на КАТ се планира да бъдат интегрирани видеорегистратори и полицаите могат да пишат актове и електронни фишове за всякакви нарушения, заснети от тях. Това съобщи за „Телеграф“ началникът на Пътна полиция комисар Росен Рапчев.
Проектът за оборудването на колите с уредите се очаква стане факт през 2019 година като част от мерките за борба с войната на пътя и намаляването на катастрофите. Междувременно във возилата ще продължат да снимат и „очите“ срещу корупция. Те са по три в купе и записват всяка секунда от дежурството на екипите, за да е сигурно, че не им предлагат и не вземат рушвети.
„Целта на видеорегистраторите ще е да обхваща случващото се извън автомобила. При всякакви заснети нарушения на шофьори в движение, на база информацията от устройствата, полицейският служител ще може да стартира административнонаказателна преписка“, разясни комисар Рапчев.
Ако устройството „спипа“ шофьор да говори по телефона например, катаджиите или ще го спрат и ще му напишат глоба на място или ще му изпратят по-късно наказанието под формата на акт по пощата.
„Служителите ни ще са свидетели в случаите, когато им се налага санкция дистанционно“, уточни началникът на КАТ.
Очаква се пътните полицаи да попълнят автопарка си с нови коли през 2019 година и ще е заложено всяка от тях да е с видеорегиатратор. Точната бройка все още се уточнява, както и колко ще струват устройствата, но за това ще бъде пусната обществена поръчка.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Typция yвeличaвa тaĸcитe зa пpeминaвaнe нa чyждecтpaнни ĸopaби пpeз Бocфopa

Typция щe yвeличи тaĸcитe, нaчиcлявaни нa ĸopaби пoд чyждecтpaнeн...

Путин и Ердоган осъдиха действията на Израел срещу Иран в телефонен разговор

Руският президент Владимир Путин и турският президент Тайип Ердоган...

Жена оглави MI6

Британският премиер Киър Стармър съобщи, че за първи път жена...

В Иран екзекутираха мъж, обвинен в шпионаж в полза на Израел

Иранските власти са екзекутирали Исмаил Фикри - ирански гражданин, признат...