петък, юли 11, 2025

Истината за смъртта на тримата мъже в Странджа се оказа ужасяваща

Date:

Сподели новината.

Тримата мъже, открити мъртви в района, обслужван от Гранично полицейско управление – Средец, са починали от преумора, измръзване, най-вероятно от многото енергийни напитки, които пият по време на прехода им.

Това каза пред журналисти в Пловдив служебният министър на вътрешните работи Атанас Илков. По думите му от съдебно-медицинските експертизи по категоричен начин е доказано, че няма данни за насилие.

Министърът заяви, че няма подадени сигнали за проявено насилие от страна на гранични полицаи спрямо мигранти.

„Колегите имат достатъчно опит и подготовка, за да си изпълняват функциите по закон“, каза Илков и допълни, че за конкретния случай са се отзовали веднага на сигналите.

Без документи

Става въпрос за два отделни случая. Първият сигнал за двама починали е подаден на спешния телефон 112 на 28 декември. Изпратеният на място граничен патрул е открил телата на двама мъже, без документи за самоличност.

 

Ден по-късно – на 29 декември, е открито тялото на трети човек. Самоличността му също не е установена. На този етап се предполага, че тримата са предприели преход през силно пресечен терен в Странджа.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...