петък, февруари 27, 2026

Има риск сделката за „Туитър“ да бъде преоценена надолу

Date:

Сподели новината.

Офертата на Илон Мъск за придобиване на социалната мрежа „Туитър“ на цена от 44 милиарда долара може да бъде преоценена, ако милиардерът се откаже от сделката. Това сочи доклад на инвестиционната изследователска компания с фокус върху късите продажби „Хинденбург Рисърч“ (Hindenburg Research), цитиран от Ройтерс.

„Мъск държи всички карти“, се казва още в доклада на „Хинденбург Рисърч“, който има къса позиция в „Туитър“, предаде БТА.

„Ако офертата на Мъск за социалната мрежа изчезне утре, собственият капитал на „Туитър“ ще намалее наполовина в сравнение с настоящите нива. Следователно има значителен риск сделката да бъде преоценена, според изследователска компания.

Акциите на платформата за социални медии изтриха от стойността си цели 4 процента на фона на по-широк спад на пазара, достигайки 47,76 долара за акция – най-ниското им ниво, откакто Мъск направи офертата си от 54,20 долара за акция през април, наричайки я „най-добрата и окончателна“.

„Ние подкрепяме усилията на Мъск да направи „Туитър“ частен и виждаме значителен шанс сделката да приключи на по-ниска цена“, пишат изследователите, според които Мъск може да излезе от сделката, като плати неустойка от 1 милиард долара, а дори има и инструмент за предоговаряне.

Както „Туитър“, така и Мъск засега отказват коментар.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Експертимент симулира как би изглеждала руска атака срещу Литва, резултатите са тревожни

Германската медия Die Welt проведе мащабна симулация на хипотетичен...

Зеленски: Русия се опитва да прекъсне връзките между украинските градове

Русия се опитва да разбие логистичната мрежа на Украйна...

Педофилът Епстийн се срещал с Путин, вербувал жени чрез КГБ

Джефри Епстийн е ръководел „най-голямата операция за примамване на...

Първи случай на вируса чикунгуня в Румъния

Първи случай на вируса на треската чикунгуня е потвърден...