понеделник, юни 29, 2026

Фирма осигури 30 милиона лева за бургаско пристанище

Date:

Сподели новината.

Използването на концесията, като механизъм за развитие на транспортната система, е един от приоритетите ни. Това заяви министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски, по време на днешното откриване на ново пристанищно съоръжение в Бургас. По думите му, предоставянето на държавни обекти за управление от частни инвеститори е най-добрият подход за развитие на транспортните дружества. „Потвърждение за това е изграждането на този обект, за който концесионерът на пристанищен Терминал ,,Бургас Изток – 2“ БМФ ,,Порт Бургас“, е инвестирал 15 милиона евро“, каза министър Ивайло Московски.

Министър Ивайло Московски допълни, че държавата и ДП „Пристанищна инфраструктура“ са предвидили мерки и инвестиции на стойност 30 милиона лева, които допълнително да подпомогнат развитието на пристанищата в Бургас. Очакваме всички тези действия да доведат до увеличаване на товаропотоците и инвестициите в района, заяви още той.

Новото съоръжение за разтоварване и съхранение на меден концентрат, разположено на пристанищен Терминал ,,Бургас Изток-2“, ще се използва от „Аурубис България“. То е с капацитет 60 000 тона и е оборудвано с напълно автоматизирана система за управление, от последно поколение. Този съвременен начин на обработка на насипните товари подобрява безопасността и опазването на околната среда. Превозването на медните концентрати от гр. Пирдоп до обекта се извършва с железопътен транспорт.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Нов месокомбинат бе открит в Нова Загора

Hoвият "Mecoĸoмбинaт Hoвa Зaгopa" бeшe oфициaлнo oтĸpит c цepeмoния...

„Булгаргаз“ предлага с 1% по-ниска цена на природния газ за юни

"Булгаргаз" предложи цена на природния газ за месец юни...

Еврото поскъпна спрямо долара

Курсът на еврото леко се повишава спрямо щатския долар...