събота, юли 19, 2025

Бивш зам.-кмет на Разлог вдигна на крак ченгетата, отцепиха негова сграда

Date:

Сподели новината.

Полиция отцепи района около сграда в бившето военно поделение на Разлог днес и забрани достъпа до мястото с часове, след сигнал от бившия заместник-кмет на града Иван Гюров, съобщава struma.com.

Гюров вдигнал ченгетата на крак, съобщавайки, че е открил на тавана в сграда, негова собственост, ръчна бомба, тип „лимонка F1“. На находката попаднал докато разрушавал сградата.

 

По непотвърдена информация, Гюров ще строи на мястото на старата сграда в бившето поделение, затова от дни я разрушава.

Незабавно е информирано Министерството на отбраната за предприемане на действия по обезвреждането на бомбата.

Специализиран екип от 3-ти механизиран батальон – Благоевград, от състава на 3-то бригадно командване на Сухопътните войски, разузна, транспортира и унищожи силно корозирала ръчна отбранителна граната Ф-1, със запалка УЗРГМ.

Формированието действа на основание на искане от главния секретар на МВР и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Денонощие на ужаса в Бургас: Много ранени, сред тях и дете, след серия катастрофи

Дете, блъснато на улицата, и трима ранени мотористи след...

Огнен кошмар край бензиностанция в Ботевград

Гори склад за плодове и зеленчуци на изхода на...

Буря със зверска градушка помете помете град Левски

Град Левски беше връхлетян от мощна лятна буря, придружена...

Кризисен пиар на ГЕРБ

Зелена светлина на ЕС, че Република България става 21...