неделя, септември 7, 2025

Битката на Бачийски за Росенец с огромен успех! МВР нахлу в община Бургас заради заповед на кмета

Date:

Сподели новината.

МВР влезе преди минути в община Бургас заради заповед на кмета Димитър Николов, свързана с Национален парк ”Росенец”.

Това научи Фрог нюз от източници във вътрешното ведомство. Въпросната заповед е ключова. Тя датира от 2013 година и позволява да се отделят имоти от защитената местност край Черноморието и да се предоставят на частни лица.

Любопитното е, че заповедта на Николов не фигурира в регистрите на общината, категорични са източниците на Фрог.

Тя е открита цитирана в един от нотариалните актове по делото, свързано с летните сараи на Доган.

Има данни, че по идентичен начин с парцел на Росенец се е сдобил с близкия до бившия премиер Бойко Борисов – Александър Сталийски.

Предполага се, че и други лица от властта са се облагодетелствали с апетитни имоти от парка.

По случая са разпитани двама свидетели.

Извършват се претърсвания и изземвания с разрешение на съда.  Всички действия са докладвани на окръжна прокуратурата Бургас.

Припомняме, че битката за Росенец бе подета от депутата Константин Бачийски, а след това други опитаха да си присвоят заслугите.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Прокуратурата във Видин разследва 6 случая на трафик на мигранти, 8 са обвиняеми

Под ръководството на Районна прокуратура – Видин се водят...

Токът за бизнеса поскъпва с над 9 на сто за утре

При средна цена от 198,52 (без ДДС) за мегаватчас...

Трагичен край: Почина Христина – пометената от АТВ в Слънчев бряг майката

Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно...