събота, април 27, 2024

Българин покори Италия

Date:

Сподели новината.

Андрей Гълъбинов се превърна в основна фигура за Специя за влизане в Серия “А”. Българският нападател вкара с глава първия гол още във втората минута срещу Киево, а тимът му спечели с 3:1.

Първата среща във Верона беше приключила 2:0 за домакините, но в  плейофите в Италия не важат попаденията на чужд терен. Предимство при разменени с победи с една и съща разлика  имат отборите, завършили на по-предно място в крайното класиране на редовния сезон.

Маджоре в 50-ата  и Ндзола в 53-ата минута забиха  другите два гола за Специя. За Киево  точен беше Максим Леверб от дузпа  в добавеното време..

Във финалния плейоф Специя ще се изправи срещу победителя от двойката Порденоне – Фрозиноне. Първият мач завърши в полза на Порденоне – 1:0 като гост. Реваншът е днес.