Сподели новината.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година. Информацията бе оповестена официално, като точната цифра за 2016 година е 214 милиона лева. Голямата разлика в сумите се дължи най-вече на намалените средства, които ще бъдат усвоени по европрограми. През тази година сумата, която общината ще усвои от европейските фондове е около 160 милиона лева. 157 милиона пък са заложени като собствени приходи на общината. За 2016 година обаче корекциите са много сериозни, а общата рамка е с над 100 милиона лева по-малка. От община Бургас все още не са обявили какво ще е съотношението между собствени приходи и парите по европейски програми, но разликата идва най-вече заради по-малкото средства именно по отношение на фондовоте от ЕС. Намалената стойност на бюджета показва голямата зависимост на общината по това перо  и липсата на адекватни мерки за стимулиране на местната икономика, което би повишило приходите в хазната. В същото време от община Бургас обясняват, че имат готовност да усвоят много по-сериозни суми по европейските програми, но на този етип няма възможности за това. В следващите седмици ще започнат обществените обсъждания на проектбодюджета за 2016 година. Факт е обаче, че общината ще разполага с повече от 100 милиона лева по-малко, което ще се отрази на цялата дейност и обслужането на основните разходни  пера, както и на капиталовата програма.

понеделник, юли 28, 2025

Кошмар за голям роден актьор! COVID го мъчи вече 2 години, трудно ходи с бастун

Date:

Сподели новината.

Две години след тежкия COVID, който изкара, Славчо Пеев все още ходи с бастун. Вирусът покоси десния крак на 84-годишния доайен на Сатиричния театър и продължава да усложнява живота му.

Славчо пипнал коронавируса преди две лета, докато бил на снимки за реклама с Христо Стоичков и Димитър Рачков. Легендарният актьор и режисьор 10 дни приемал лекарства и бил на легло, докато другите му колеги много по-лесно се справили със заразата. До ден-днешен Пеев усеща негативните последствия на болестта и споделя, че вече не е същият. Актьорът дори поискал да му бъдат назначени заместници в постановките, в които участва, тъй като му било невъзможно да играе на сцена.

„Голяма зараза е този COVID. Колко време мина, а все още не мога да се отърва от последствията. Стоичков и Рачков са отличници и те се заразиха, но много бързо им мина. Христо даже не разбра, че имал COVID. При мен също уж всичко беше добре – е, бях на легло, но след това се оправих, докато един ден не почувствах силна режеща болка в десния крак. Реших, че ще отмине, но уви, не стана така. До такава степен ме болеше, че не можех да стъпвам. С триста зора отидох на преглед. Лекарят каза, че проблемът се дължи на миналогодишната ми среща с вируса и вероятно ще имам проблем с крака още няколко месеца“, разказа пред „България Днес“ Пеев.

Оказва се, че две години по-късно Славчо все още не може да стъпва на този крак.

„Вече две години минавам през какви ли не процедури заради слабостта в краката. Ту усещам пробождаща болка в десния си крак, ту губя всякаква чувствителност, все едно нямам такъв. Надявам се и се моля да се възстановя и отново да си стъпвам нормално, без бастун“, сподели обичаният актьор./ bgdnes.bg

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

България гори, но в Берковица се изсипа брутална градушка

Буря със силен вятър и градушка премина през Берковица....

Лудост край Бургас! Пиян багерист вилнее на пътя

Около 20.00 ч. тази вечер пред магазин "Меркурий" в...

Ад край Маринка

Пожар е избухнал край бургаското село Маринка, пламъците са...

Екшън с мигранти край Драгоман! Опитаха да прегазят полицай, двама избягаха в гората

Шофьор на автомобил с нелегални мигранти се е опитал...