четвъртък, март 19, 2026

Украинските бежанци в Ямбол ще се настаняват само в общински жилища

Date:

Сподели новината.

Единствената възможност в региона за преместване след 31 май на настанените в хотел в Ямбол украински бежанци са общински жилища в областния град. Това съобщи за БТА заместник – областният управител на Ямбол Биляна Кавалджиева.

По думите ѝ към момента в хотела в градския парк живеят трийсет и трима украинци – предимно жени и деца. Десет от тях са пожелали да останат в Ямбол. Обсъжданата преди това възможност те да бъдат настанени в хижата на община Тунджа в лесопарк „Бакаджика“ е отпаднала, тъй като за лятото там са планирани безплатните ученически лагери за деца от общинските училища.

След проведената от Дирекцията „Бюро по труда“ в Ямбол информационна кампания само четирима украински граждани са се регистрирали като търсещи работа, а двама от тях са започнали работа, каза още заместник – областният управител на Ямбол.

В Ямболско към момента пребивават 140 украински граждани, които имат издадени регистрационни карти за временно пребиваване. Повечето от тях са в частни домове и квартири. Ситуацията в момента е динамична, защото доста от украинците напускат не само региона, а и страната, каза още Кавалджиева.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

АПИ би всякакви рекорди по безочие със скандални договори за милиарди

Виждали сме какви ли не безочия в разпределението на...

Офисът на Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро

267 висящи разследвания за злоупотреби, нанесли щети за 1,7 млрд....

България укрепва енергийната си сигурност с 40% азербайджански газ

Стратегическото партньорство с Азербайджан и развитието на Южен газов...

МВнР с предупреждения за българите в Индия, Шри Ланка и Малдивите

Министерството на външните работи отправи препоръки към българските граждани,...