неделя, юли 6, 2025

179 хиляди работещи в Бургас! Мъжете са повече

Date:

Сподели новината.

179 000 души са били трудово заети в област Бургас през последното тримесечие 2019 г., отчитат от териториалното статистическо бюро Югоизток, като уточняват, че данните са за лица на 15 и повече години.

Работещите мъже са повече от жените – 97,9 хиляди срещу 81,1 хил.
При коефициент на заетост 54 % за страната, в областта той е 51.8 % . В сравнение със същото тримесечие на 2018 г. се регистрира спад с 1.2 процентни пункта. Коефициентът на заетост при мъжете е 59.5%, а при жените – 44.9%.

През четвъртото тримесечие на 2019 г. общият брой на заетите лица във възрастовата група 15 – 64 навършени години в област Бургас е 173.5 хил., от които 94.5 хил. мъже и 79 хил. жени. Коефициентът на заетост за населението в същата възрастова група е 65.7%. В сравнение със същото тримесечие на 2018 г. има спад с 1.3 процентни пункта, отчитат сттатистиците.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...

Трагедия край Карлово! Влак сгази баща и син в каруца

Дете и баща му са били сгазени от влак,...