събота, юли 5, 2025

Местят Октай в Бургас

Date:

Сподели новината.

Октай Енимехмедов ще бъде преместен в корпуса на Бургаския затвор. С участието на прокурор от Окръжна прокуратура-Бургас, окръжният съд уважи като основателно писменото предложение на началника на затвора в Бургас за преместване на лишения от свобода Октай Хасанов Енимехмедов в затворническо заведение от по-тежък тип. Бургазлията, който беше осъден за нападението срещу почетния лидер на Движението за права и свободи Ахмед Доган, изтърпяваше присъдата си в общежитие от открит тип.

Предложението на шефа на затвора е взето след решение на Комисията по изпълнение на наказанията. Мотивирано е с допуснати и демонстрирани прояви на грубо нарушение на Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража /ЗИНЗС/ в процеса на изтърпяване на наказанието „лишаване от свобода“ .

Определението на Окръжен съд-Бургас подлежи на обжалване пред Апелативен съд-Бургас.

Октай беше осъден на три и половина години затвор в началото на миналата година за хулиганство и за закана с убийство към Ахмед Доган, но и оправдан по обвинението, че е опитал да убие почетния лидер на ДПС по време на националната партийна конференция.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Майчината любов не знае граници: 67-годишна жена дари бъбрек, за да спаси сина си

Екипът на Клиниката по урология в УМБАЛ „Александровска“ извърши...

Cмpaзявaщo пpeдyпpeждeниe: Зaщo ниĸoй нe ĸyпyвa япoнcĸи oблигaции

Tъpceнeтo нa 40-гoдишни япoнcĸи дъpжaвни oблигaции ce cpинa дo...

Еврото идва, страхът остава: ще поскъпне ли животът след 2026 г.?

Европейският съюз скоро ще одобри кандидатурата на България за...

Бягство след побой: мъж от Вълчедръм издирван за насилие над жена си

Издирват мъж от Вълчедръм, пребил жестоко жена си, съобщават...