сряда, април 29, 2026

Бургаски шоурум срина цената си, продават го като на сергия

Date:

Сподели новината.

Сградата на „Качика керамика“ в Бургас, намираща се на Пети километър на изхода за София, е обявена за публична продан, показа проверка на „Черноморски фар”. Частният съдебен изпълнител  Таня Маджарова вади магазина на търг на 22.01.2016 с едномесечен срок. Началната определена цена е  1 745 923  лева.  Това е вторият опит да бъде продадена сградата. Първият беше през март.Тогава строителният хипермаркет  се предлагаше за 2 496 304.60 лв.

Причината за излизането на търг е дълг на фирмата „Качика“ ЕООД, собственост на Никола Качиков. Върху имотите има вписана ипотека и възбрана по изпълнително дело в полза на взискателя Райфайзенбанк /България/.

Целият обявен за продан поземлен имот се простира върху площ от 4187 кв.м. Той включва шоурум „Качика“ ведно с вентилационна система Hitecsa, която е функционално свързана към търговската сграда посредством два външни агрегата, както и складов обект. Имотът разполага с обща канализационна система, обслужваща битови и дъждовни води, както и безотточна септична шахта, дренажна система и дъждовен колектор, заустен в близкото дере.

Кандидатите да закупят шоурума трябва да депозират своите наддавателни предложения в Бургаския районен съд до 22 февруари. На следващия ден пак там съдебният изпълнител ще обяви купувача, ако има такъв.

„Качика керамика“ беше един от най-известните строителни магазини в Бургас. Там се предлагаха плочки, теракота, гранитогрес, стъклокерамика, порцелан, душ-кабини, вани, ламинати и въобще всичко необходимо за пълното обзавеждане на баня. Кризата в строителния бранш обаче се отрази пагубно на тази търговия и шоурумът затвори врати преди повече от година. 

Подобна зла участ сполетя и друг голям в бранша. Преди две години  фалира и някогашният лидер в търговията на луксозен фаянс и теракота ЕТ „Ясен – Ангел Янев”, прераснал в солидното дружество „АСМ”. Жестоката криза в строителния бизнес уби още една българска фирма.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Зверска катастрофа с автобус край Малко Търново! Загиналите са двама, ранените – 16 (СНИМКИ)

От ОДМВР-Бургас разкриха подробности за зверската катастрофа тази сутрин...

Лекция за бъдещето без корупция в България

Коалиция „Антикорупционен блок“ проведе събитие, в центъра на което...

След запой и сбиване: мъж почина в центъра на Слънчев бряг

Спречкване между две компании в курорта "Слънчев бряг" е...

Борбата с корупцията влиза в служебния кабинет: лидер на АНТИКОРУПЦИОННИЯ БЛОК става министър

Още с първите си стъпки в политическия живот АНТИКОРУПЦИОННИЯ...