четвъртък, октомври 30, 2025

Кораб, колкото „Титаник“ акостира в Бургас

Date:

Сподели новината.

Кръстеният от италианската звезда София Лорен красавец MCS Opera  е последният круизен кораб за 2016-та година, който бе обслужен на Морска гара Бургас. Това е второто му посещение в рамките на месец октомври. Почти месец след приключването на активния туристически сезон Бургас и областта посрещат допълнително 2 251 чужди туристи от 43 държави, които  са предпочели  да пътуват по един от новите маршрути на компанията, предлагани тази есен. 13 дневното морско пътешествие включва посещения на пристанища в Италия, Гърция, Румъния и България: Чивитавекия, Генуа, Катаколон, Пирея, Тесалоноки, Констанца, Бургас, Гитио,Чивитавекия. Самият кораб е с размерите на легендарния „Титаник“.

„MSC Cruises са наш сериозен партньор и се радваме, че и тази година успяхме да надградим качеството на обслужване на пасажерите, а това не остава незабелязано от нашите партньори”, посочи изпълнителният директор на „Пристанище Бургас” ЕАД Диян Димов.

Туристите са заявили предварително екскурзии до Несебър, Созопол, Бургас, остров Света Анастасия, Котел, Жеравна и село Еркеч. Освен че имат възможност да се запознаят с българската история, бит и традиции, част от пасажерите са пожелали да дегустират и българско вино.

От официалното откриване на Морска гара Бургас в края на 2013 година до момента са приети  и обслужени 41 лайнера на 12 круизни компании с над 61 000 туристи. Премината беше и летвата от 1000 каботажни плавания на атракционните корабчета /общинският ”Света Анастасия”, „Капитан Кук”, „Мирела”, „Деймос” и др./  посещаващи острова и бургаския залив с над 66 000 туристи на борда.
 Общо 127 000 туристи, толкова  колкото са жителите на Сливен и Приморско взети заедно, са почувствали силата и духа на родното ни забележително Южно Черноморие, съобщават от пресцентъра на пристанището.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Бургаски политик катастрофира на АМ Тракия

Бившият депутат от „Демократична България“ Димитър Найденов оцеля по...

Воден кошмар в Меден рудник! Потекоха реки, контейнери плуват по улиците(снимки)

Непрестанният дъжд превърна най-големият комплекс в Бургас в непроходима...

СЕК: Защо Община Бургас крие най-големите си длъжници?

Общинските съветници от ПП „Средна европейска класа“ – Иван...