Сподели новината.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година.

Със над  100 милиона лева по-малко ще бъде бюджетът на община Бургас за следващата година. Информацията бе оповестена официално, като точната цифра за 2016 година е 214 милиона лева. Голямата разлика в сумите се дължи най-вече на намалените средства, които ще бъдат усвоени по европрограми. През тази година сумата, която общината ще усвои от европейските фондове е около 160 милиона лева. 157 милиона пък са заложени като собствени приходи на общината. За 2016 година обаче корекциите са много сериозни, а общата рамка е с над 100 милиона лева по-малка. От община Бургас все още не са обявили какво ще е съотношението между собствени приходи и парите по европейски програми, но разликата идва най-вече заради по-малкото средства именно по отношение на фондовоте от ЕС. Намалената стойност на бюджета показва голямата зависимост на общината по това перо  и липсата на адекватни мерки за стимулиране на местната икономика, което би повишило приходите в хазната. В същото време от община Бургас обясняват, че имат готовност да усвоят много по-сериозни суми по европейските програми, но на този етип няма възможности за това. В следващите седмици ще започнат обществените обсъждания на проектбодюджета за 2016 година. Факт е обаче, че общината ще разполага с повече от 100 милиона лева по-малко, което ще се отрази на цялата дейност и обслужането на основните разходни  пера, както и на капиталовата програма.

четвъртък, юли 31, 2025

Българка държи бардак, плаща заплати от 5 хиляди евро в Германия

Date:

Сподели новината.

Българска Мадам прави фурор с акзотичен публичен дом в германския град Хилдесхайм. Елица Мариева е от 20 години в страната и за този период е успяла да се утвърди в бизнеса.

Българска Мадам прави фурор с акзотичен публичен дом в германския град Хилдесхайм. Елица Мариева е от 20 години в страната и за този период е успяла да се утвърди в бизнеса. Първоначално тя е заработвала като жрица на любовта, но от 6 години е собственик на елитното занведение. То се намира в един от крайните квартали на града, в който живеят около 120 хиляди души. Елица е от Сливен, като „селекцията“ и в бардака е основто от града на стоте войводи. Тя е взела на „работа“ момичета от 17 до 30 години, които обслужват над 200 клиенти на ден. Това прави оборот от 10 хиляди евро, но това е само от таксите за секс. Самите клиенти често пръскат големи суми в бара на заведението, като по този начин сумите, които се въртят в бардака стават тройни. Това е добре дошли за Мадам Елица, която печели добре от турда на совите „служителки“. Любопитно е, че тя плаща твърди заплати на момичетата, без значение от заработката. Така е една труженичка получава средно по 5000 евро чисто на месец, като са осигурени храна и квартира. Подобни суми в Германия вземат добре квалифицирани инженери в промишлеността или хора на отговорни длъжности, също в реалната икономика. За да вземе един германец чисто 5000 евро, той трбва да има на фиша си брутна заплата от 8000 евро. Сума, която изглежда внушително и в най-мощната европейска икономика.

 

Найден Петров

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Топ 5 на най-здравите автомобили от 70-те години до днес

Πpитeжaниeтo нa нoв aвтoмoбил e чyдecнo изживявaнe, нo имa...

Шотландско имение, собственост на крал Чарлз, предлага частна вечеря! Вижте цената

Имението „Дъмфрис хаус“ в Шотландия предлага на посетителите възможност...

Майко мила! Продадоха картина на внука на Фройд за 16,6 млн. евро

Картина на Лусиан Фройд беше продадена за 13,9 милиона...

За мезе: „БДЖ търси спринтьори за бутане на бързите влакове“ (СНИМКИ)

Пътници са бутали мотрисен влак на излизане от Пловдив...