събота, май 10, 2025

Знакова сграда по „Богориди“ радва с обновена фасада

Date:

Сподели новината.

Община Бургас благодари на собствениците на знаковата сграда по пешеходната „Богориди“, в която е настанена сладкарница „Роза“, за тяхната самоинициативност. Те спечелиха проект по оперативна програма „Региони в растеж“, чието изпълнение приключи. В резултат на това още една фасада в центъра грейна обновена за радост на минувачите, сред които и много гости на града.

Иде ред на сградите с адрес „Богориди“ №4, „Богориди“ №6, както и тази на ъгъла на „Антим I“ и „Богориди“. Те ще бъдат обновени по общинската програма „Нов живот за старите фасади“.

Ако собствениците на други стари сгради в центъра изпитват затруднения с документацията и проектирането, предшестващи един такъв ремонт, или при комуникацията с централната власт, тъй като в повечето случаи се касае за архитектурни паметници, нека се обърнат към Общината, която има желанието и възможността да им съдейства.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Радев инициира референдум за въвеждане на еврото

Президентът Румен Радев внася в Народното събрание искане за свикване...

Борисов и Пеевски: Вяра, доверие и цигарен дим

В петък, 9 май 2025 г., лидерът на ГЕРБ...

Край на тормоза: държавата удря по събирачите на дългове – идват лицензи, тавани и глоби до 5 милиона лвеа!

Събирачите на неплатени дългове да преминат от сегашния регистрационен...