сряда, август 27, 2025

Жена загина при трудова злополука в ТЕЦ „Брикел“

Date:

Сподели новината.

Жена загина при трудова злополука в ТЕЦ „Брикел“, съобщава БТА. Инцидентът е станал на 31 март.

Окръжният прокурор на Стара Загора Дичо Атанасов заяви, че 50-годишната жена е работила на машина, която е захванала косата ѝ, след което е придърпала цялото й тяло.

На местопроизшествието е извършен оглед от следовател и е иззета документация, касаеща инструктажите за безопасност на труда. Назначена е съдебномедицинска експертиза. Разпитват се и свидетели.

Атанасов посочи, че предстои да бъдат разпитани още свидетели и да бъдат назначени още експертизи – техническа, експертиза по безопасност на труда. Ще бъде необходимо да се установи има ли допуснати технологични нарушения. Очевидно такива има, щом се е стигнало до инцидента, но дали са само по вина на пострадалата или на някой пряк ръководител, ще се установява тепърва, допълни той.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Решиха съдбата на жестокия убиец на полицейската съпруга Димитрина от Първомай

Ивелин Цветанов, който е задържан за убийството на съпругата...

Трагедия на плажа в Несебър

8-годишно дете е загинало след падане от парашут. Инцидентът...

Смъртта на Димитрина предизвика шок в Първомай

Димитрина Грозева, ли? Тя беше оригинално бижу! Това каза...

Кошмар край Търново! Дефектен камион предизвика огнен ад

Неизправен камион предизвика пожар на три места в района...