сряда, ноември 5, 2025

Ямбол в юмрук срещу коронавируса

Date:

Сподели новината.

Близо 30 хиляди лева за четири дни са дарени от фирми и граждани по дарителската сметка на Община Ямбол. Те са за борба с разпространението на коронавирус – за закупуване на апарат за вентилация за интензивно отделение и на бързи тестове за диагностициране на КОВИД-19, за нуждите на МБАЛ „Свети Пантелеймон“ – гр. Ямбол. Към сумата кметът на Ямбол добавя още три свои заплати.

Председателят на Общински съвет Ямбол Антон Шиков обяви, че всички съветници също се включват в дарителската кауза. Възнагражданията на местния парламент в размер на близо 25 000 за месец март ще бъдат прехвърлени в капиталовите разходи на Община Ямбол и ще се използват за закупуването на още един апарат за вентилация. Трети апарат ще бъде дарен и от ямболското сдружение „Кабиле“.

Община Ямбол изказва своята благодарност към всички, които отделят лични средства в трудните времена на изпитания за живота и здравето на хората! „Въпреки социалната дистанция, в тази тази кризисна ситуация сме още по-единни като част от едно общество. Важно е да бъдем солидарни, да останем заедно и да помогнем на тези, които имат нужда, обединявайки се около каузи“, подчерта кметът на Ямбол.

Всеки, който има желание и възможност да помогне, може да направи дарение на следната банкова сметка в Община Ямбол:

BG13SOMB9130 8424 4203 44

Код за вид плащане: 44 51 00

С пояснение: Дарение – коронавирус

BIC: SOMBBGSF

„Общинска банка“ АД – Клон Ямбол.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Данък „дивидент“ ще се увеличи от 5 на 10%, обяви Драгомир Стойнев

Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10%,...

„Политико“: България търси отлагане на санкциите на Тръмп за „Лукойл“

България проучва възможността да поиска изключение от новите санкции...

Бумът на втечнен газ прекроява световния пазар

Очаквана се рязък  ръст на доставките на втечнен природен...

Отсечката Рудозем – Смолян влезе в графата „златни шосета“

Голяма делегация начело с министъра на благоустройството Иван Иванов...