четвъртък, септември 4, 2025

Властта дава нови близо 30 млн. на земеделците, но само за малките

Date:

Сподели новината.

27,5 милиона лева допълнителна помощ ще бъдат отпуснати допълнително на земеделския сектор. Това зави в началото на редовното заседание на Министерски съвет премиерът Николай Денков.

„Днес с едно от решенията на МС ще отпуснем 27,5 милиона лева за подпомагане на земеделските производители, заедно с 20-те млн. лева, вече отпуснати от ДФ „Земеделие“, осигуряваме общо сумата от 47,5 млн. лева, които бяха свързани със споразумението, подписано на 20 септември с аграрния сектор“, заяви министър-председателят.

Денков подчерта – средствата са предвиждат само и единствено за малки и средни производители.

„Това са средства само за малки и средни производители, тъй като се отпускат по програмата „Де минимис“.

Още – по друга точка от дневния ред, се отпускат и още 16 млн. лева за земеделците, използващи напояване. Така се осигурявали 80% от цената на водата, която се ползва като цяло.

На трето място – Министерски съвет е изпратил писмо до комисаря на ЕС по земеделието с искане да отпадне таванът на субсидиите по евросубсидиите, заради които българския агросектор взима значително по-малко от западноевропейските си колеги.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Прокуратурата във Видин разследва 6 случая на трафик на мигранти, 8 са обвиняеми

Под ръководството на Районна прокуратура – Видин се водят...

Токът за бизнеса поскъпва с над 9 на сто за утре

При средна цена от 198,52 (без ДДС) за мегаватчас...

Трагичен край: Почина Христина – пометената от АТВ в Слънчев бряг майката

Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно...