неделя, ноември 23, 2025

Вършец предлага нова туристическа екстра

Date:

Сподели новината.

Отново ще заработи въженият парк в курортния град Вършец. Ентусиасти пак могат да щурмуват атракциона от 3 юли, съобщиха от общинската администрация.

Паркът ще работи сутрин от 10,00 до 13,00 часа и следобед от 14,00 до 19,00 часа. Почивни ще са дните понеделник и вторник.

Съоръжението е сред най-големите в България.  Изградено е по Програмата за трансгранично сътрудничество Интеррег България-Сърбия 2014-2020 г. Въженият парк води много туристи във Вършец. Въжената площадка разполага с 45 елемента с различна трудност. Тя е най-дългата в страната. Цели два часа са необходими на професионалисти, за да се премине през целия маршрут по въжетата. В зоната има различни по трудност маршрути, предназначени за различните възрасти деца. Ползването на въжения парк става само с инструктори. Трима специалисти дават указания на посетителите.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Скандалът, който почти катурна турския футбол

Всичко в турския футбол сякаш вървеше прекалено добре. "Галатасарай"...

„ЛУКойл“ разпусна целия си Надзорен съвет

"ЛУКойл" е разпуснала Надзорния съвет на своето международно подразделение...

Над 20 мечки бродят в Балкана между Сопот и Карлово

Над 20 мечки са засечени на ловните камери на...

Пиротехниката, причинила трагедията в Кочани – закупена от България

Пиротехническите фонтани, причинили трагедията в Кочани, са закупени от...