четвъртък, октомври 23, 2025

Ужасяващо! Огнище на коронавирус в детска градина в Русенско

Date:

Сподели новината.

Огнище на коронавирус има в детска градина „Мечо пух“ в град Сливо поле, област Русе. Това съобщиха от Областния оперативен щаб в крайдунавския град, предава БТА.

От там информират, че общо шестима служители от персонала в детската градина са установени с коронавирус. Първият потвърден случай е отпреди три дни – на 41-годишна жена, работеща като хигиенистка. Тя е приета за лечение в Белодробната болница в Русе.

Останалите петима са диагностицирани с инфекцията през последното денонощие. Четирима от тях са под домашна изолация, а 61-годишна учителка е приета за лечение в Университетската болница „Медика“ в Русе.

Регионалната здравна инспекция продължава епидемиологичното проучване, като детската градина е затворена. В сградата е извършена основна дезинфекция на всички помещения.

Предстои да бъдат изследвани още 12 души от персонала на детската градина. Всички 26 деца, които са били контактни, са поставени под домашна карантина.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

И дребният, и едрият бизнес натискат за по-високи компенсации за ток

И дребният, и едрият бизнес останаха недоволни от обявените...

Радев отвори битка за правомощията си в ДАНС

Президентът Румен Радев няма намерение да се отказва без...

Първи китайски контейнеровоз мина през Арктика и съкрати пътя към Европа

Китайски контейнеровоз завърши пионерско пътуване през Арктика до пристанище...

Червената линия в Бюджет 2026

Трябва да се контролират ръстовете на заплатите в бюджетната...