събота, декември 6, 2025

Трагична смърт в голям завод в Димитровград

Date:

Сподели новината.

Служител в завода за производство на амонячни торове „Неохим“ АД в Димитровград е загинал при трудова злополука, а негов колега е бил ранен. Това съобщи БТА, позовавайки се на информация от директора на „Инспекция по труда“- Хасково Кирчо Кирев.

Инцидентът е от 3 септември.

 

Злополуката е станала при ремонтни дейности, в които са участвали общо трима души. Единият от тях е невредим. Пострадалият е бил приет за болнично лечение.

 

 

Директорът на „Инспекция по труда“ уточни, че към момента се води разследване, за което установеният срок е едномесечен.

„Разследващият трудовата злополука инспектор все още има много работа по изясняване на обстоятелствата. Когато проверката приключи, ще бъдат оповестени и фактите около ситуацията“, каза още Кирчо Кирев.

По думите му и тримата работници, които са осъществявали ремонтната дейност на територията на завода, са имали трудови договори.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Бургас празнува! Вижте програмата

Община Бургас кани жителите и гостите на града да...

Разчистиха свлачището на пътя Асеновград – Смолян

Свлачището на пътя между Асеновград и Смолян е разчистено...

53 пожара са потушени в страната за денонощие

За изминалото денонощие са потушени общо 53 пожара в...