сряда, юни 3, 2026

Свърши кошмарът край Кресна

Date:

Сподели новината.

Пожарът в Кресненското дефиле е потушен, съобщи кметът на Кресна Николай Георгиев във фейсбук профила си, предаде БТА.

Снощи пламна огън в района между гара Пейо Яворов и първия тунел на жп линията София – Кулата.

Пожарът бе обхванал борова гора.

Кметът на Кресна Николай Георгиев набираше доброволци, които да се включат в гасенето на огъня.

Заради пожарът бе ограничено движението по главен път Е-79. Трафикът се осъществява двупосочно в една лента. Има вероятност пътят да бъде затворен, ако ситуацията се влоши.

Пожар е избухнал в село Алдомировци, община Сливница, предаде БНТ. Горят сухи треви и храсти около две необитаеми къщи.

 

 

От пожарната съобщиха, че докато огнеборците са гасили там, е получен сигнал, че в другия край на селото също горят сухи треви.

Пожар гори в община Невестино. Огънят се е разпространил бързо заради силния вятър и е обхванал 400 дка сухи треви и 20 дка горски масив, където преминава във върхов.

На място работят пожарникари, горски служители и доброволци. С верижна техника се правят просеки с цел да се ограничи разпространението на огнената стихия. На този етап няма опасност за населените места.

Вероятната причина за възникването на пожара е човешка небрежност.

 

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Голяма акция пред ТЕЦ на Ковачки

Екоактивисти от Грийнпийс" - България проведоха акция пред ТЕЦ...

Турция праща нов кораб да търси газ в Черно море

Typция изпpaти нaй-нoвия cи ĸopaб зa дълбoĸoвoдeн coндaж в...

Тръгва радикална реформа в бюджетната сфера

"Харчим днес, да му мислят следващите! За мен е...

Украйна видя скандал в победата на DARA

Победата на България на песенния конкурс "Евровизия 2026" предизвика...