вторник, май 6, 2025

Сунак обвини Русия за нападението на търговски кораб в Черно море

Date:

Сподели новината.

Великобритания обвини Русия, че е нападнала цивилен товарен кораб в пристанището в Черно море при ракетна атака на 24 август, осуетена от Украйна. Това предаде агенция Ройтерс.

Украйна полага усилия да позволи на корабите, блокирани в пристанището на Одеса от началото на конфликта Русия-Украйна, да отплават в открити води, след като Русия напусна т.нар. зърнена сделка.

Благодарение на разсекретените разузнавателни данни знаем, че руската армия е нацелила цивилен товарен кораб в Черно море с множество ракети на 24 август, посочи британският премиер Риши Сунак по време на среща на Г-20 в Делхи.

По думите му ракетите са били насочени към товарен кораб под либерийски флаг, закотвен в пристанището, но атаката е била успешно отблъсната от украинска страна.

Насочвайки се към товарни кораби и украинска инфраструктура, Русия вреди на останалия свят, каза още той.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

След жестоката смърт край Търново: Нов ужас в Прохода на Републиката

Тир се завъртя на мокрия от дъжда път, скъса...

Pyмъния pязĸo дpъпнa пpeд Бългapия в Индeĸca нa бoгaтcтвoтo нa нaциитe

Бългapия ocтaвa нa нeзaвиднoтo 35-o мяcтo в Индeĸca нa...

Звездата Рами Хамид идва от Флорида за BRAVE 97 в Бургас

Ливанската звезда в полусредна категория Рами Хамид, който се...

Служителите в съдебните институции в Сърбия обявиха пълномащабна стачка

Служителите в съдебните институции в Сърбия обявиха пълномащабна стачка, предаде...