вторник, декември 16, 2025

Съдът отмени скъпото билетче в София

Date:

Сподели новината.

Софийският административен съд отмени наредбата на Столична община, с която се увеличава цената на билета. Решението на съда е от днес и може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд. 

Решението на Административен съд – София е взето от тричленен състав и отменя като незаконосъобразна Наредбата за изменение и допълнение на Наредбата за реда и условията за пътуване с обществения градски транспорт на територията на столична община и приложенията към нея, приета на 14 април 2016-та.

Цената на билета поскъпна от 1 лев на 1,60 лв официално на 1 юни.

Делото в административния съд беше образувано по жалби на граждани и сдружението „Център за законодателни оценки и законодателни инициативи“ срещу наредбата в цялост или отделни разпоредби от нея.

Сега от Столична община могат в 14-дневен срок да обжалват решението пред Върховния административен съд. Ако и той се произнесе по същия начин, това ще означава, че цената на билета вече няма да бъде 1.60 лева.

offnews.bg

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Екшън в София: спречкване между шофьори завърши с изстрел

След спречкване между водачите на два автомобила на ул....

Леденият парк на София с още по-голяма площ тази зима

Най-голямата пързалка на Балканите отвори официално врати с промоционални...

Мъж почина до църквата „Света Неделя“

Мъж на 64 г. със здравословни проблеми почина до...

София наема камиони и снегорини, за да не се разрасне кризата

Столична община и районните кметове на „Подуяне", „Слатина" и...