четвъртък, декември 18, 2025

Розов бунт в Казанлък

Date:

Сподели новината.

Розопроизводителите от Карлово излязоха на спонтанен протест.

Протестиращите се събраха пред сградата на общината в Карлово заради драстичния спад на изкупната цена на розовия цвят.

Розопроизводителите настояват за държавна политика, която да гарантира цените в отрасъла, съобщи БНТ.

 

Земеделците заявиха, че готвят национален протест във връзка с ниската изкупна цена на розовия цвят. В протеста ще се включат розопроизводители от 8 общини.

Розопроизводителите заплашват и че ще изкоренят розовите насаждения, защото малко след започването на розобера изкупната цена паднала от 2.50 лева на 1.80 лева за килограм. Земеделците обясняват, че обмислят да спрат да прибират реколтата, защото търпят големи загуби.

Във връзка с това производителят на розов цвят Пламен Шопов заяви, че в сектора има картел.
„Хората изнемогват, мъчат се, цветът пада, догодина розовата долина ще стане долината на бурените“, допълни земеделецът.

Производителите са сигурно, че причината за по-ниската изкупна цена не е по-ниско качество на материала, нито свръхпроизводството от миналата година

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Фирмите вече не дават 13-а заплата за Коледа

На фона на новините за огромни бонуси и допълнителни заплати...

Ето какво се случва с пенсиите догодина според новия вариант за бюджет

Средната пенсия през следващата година се предвижда да достигне...

Тежък удар по Карнобат! Голям завод закрива дейността си

Японски завод напуска наш град, а стотици хора остават...

Нов бюджет влиза в парламента в понеделник!

Нов механизъм за минимална заплата, административна реформа и пътна...