вторник, март 31, 2026

Разбиха скандална ферма в Кюстендил

Date:

Сподели новината.

Разкриха кражба на ток от ферма за добив на криптовалута в Кюстендил. Полицията е започнало разследване след сигнал на ЧЕЗ вчера.

Установените нарушения са в ДАП-Кюстендил и в сгради на бившата фабрика за обувки, намираща се в северната промишлена зона.

При проверките са открити незаконно включени кабели средно и ниско напрежение към електроразпределителната мрежа, които са захранвали големи биткойн ферми, съобщават от дружеството.

В помещението са били двама мъже от столицата – на 38 и на 31 години. Те са наематели на обекта, съобщи ОДМВР-Кюстендил.

Претърсени са два обекта- в Кюстендил и в с. Ваксево. Те са наети също от двамата мъже – в единия е започнало оборудване, а в другия обект подготовка за осъществяване на тази дейност. Двамата мъже са задържани за 24 часа.

По първоначални изчисления дружеството е претърпяло огромни загуби на електрическа енергия, равни приблизително на месечното потребление на всички клиенти в гр. Кюстендил.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Четирима са задържани в Русе за разпространение на наркотици

Служители на Областната дирекция на МВР в Русе са...

Снегорините в Пловдив на линия, тръгват първо по големите булеварди

Екипите на предприятието „Чистота" са в пълна готовност да...

САЩ и Русия започват нова ядрена надпревара от 5 февруари

Съединените щати и Русия могат да се впуснат в...

Кошмар край Телиш: зверска катастрофа с тир отне живота на мъж

Мъж на 58 години е загинал при тежка катастрофа,...