неделя, октомври 19, 2025

Радев с остри думи към парламента

Date:

Сподели новината.

„В страха си от гласа на българските граждани при провеждане на референдум за готовността на България да въведе еврото през 2026 г., днес новото мнозинство в парламента погази Конституцията и законите, употребявайки председателя на Народното събрание.“ Това заяви президентът Румен Радев в коментар за решението на председателя на парламента Наталия Киселова да откаже да внесе за разглеждане в НС предложението на държавния глава за референдум за еврото.

„Това деяние срива и малкото останало доверие в институциите и разобличава претенциите им, че работят в интерес на хората и отчитат тяхната воля“, изтъква Радев.

Според него парламентарното мнозинство „крачи към еврозоната, но отдалечава България от Европа на демокрацията и законността“.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

И дребният, и едрият бизнес натискат за по-високи компенсации за ток

И дребният, и едрият бизнес останаха недоволни от обявените...

Радев отвори битка за правомощията си в ДАНС

Президентът Румен Радев няма намерение да се отказва без...

Първи китайски контейнеровоз мина през Арктика и съкрати пътя към Европа

Китайски контейнеровоз завърши пионерско пътуване през Арктика до пристанище...

Червената линия в Бюджет 2026

Трябва да се контролират ръстовете на заплатите в бюджетната...