четвъртък, септември 11, 2025

Работещите в столичното метро подготвят протест

Date:

Сподели новината.

Работещите в столичното метро подготвят протест. Той ще се проведе на 15 март, съобщава БНР.

Протестният митинг е под надслов „За достойно разпределение на средствата за увеличение на работните заплати в „Метрополитен“.

Служителите ще се съберат в 11 часа пред сградата на „Метрополитен“ в центъра на София. Демонстрантите обявиха готовност да блокират входовете на метростанция „Сердика“.

Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ подкрепя недоволството на работниците и служителите, което е свързано с опасения, че сключеното на 26 февруари споразумение с кмета на София Васил Терзиев за увеличение на възнагражденията с 15% няма да се изпълни във вида, в който е подписано.

Лидерът на федерацията Александър Шопов посочи, че притесненията са след проведените срещи, в които се е наблегнало, че заплатите трябва да се изравняват и да се разпределят процентите. По думите му това не е допустимо и синдикално за КНСБ.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Прокуратурата във Видин разследва 6 случая на трафик на мигранти, 8 са обвиняеми

Под ръководството на Районна прокуратура – Видин се водят...

Токът за бизнеса поскъпва с над 9 на сто за утре

При средна цена от 198,52 (без ДДС) за мегаватчас...

Трагичен край: Почина Христина – пометената от АТВ в Слънчев бряг майката

Христина, майката на 4-годишния Марти, който беше ударен заедно...