вторник, декември 23, 2025

Пуснаха високоскоростния влак между Берлин и Мюнхен

Date:

Сподели новината.

След над две десетилетия на строителство днес пуснаха новата високоскоростна железопътна линия, свързваща Берлин с Мюнхен. Инвестицията за изграждането й е 10 млрд. евро (12 млрд. долара), предаде ДПА.

Новата линия ще намали с до два часа пътуването между Североизточна Германия и Бавария. Влаковете ще развиват до 300 км/ч и ще изминават разстоянието за по-малко от 4 часа.

Дължината на линията е 623 км, а времето за изминаването й намалява с около една трета – от шест на четири часа. Придвижването със самолет по този маршрут отнема около час. Очакват се по нея да пътуват 3,6 млн. пътници годишно.

Най-бързите влакове ще се движат три пъти на ден във всяка посока, а редовните ще бъдат на всеки час по маршрута, минаващ през Ерфурт и Нюрнберг, като ще извършват превоза с 90 минути по-бързо отпреди.

Билети за четиричасовия „спринт“ могат да бъдат запазени на уебсайта на Дойче бан за 80 евро. Пътуване за четири часа и половина струва 30 евро.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Свлачище блокира движението по пътя Асеновград – Смолян

Заради продължителния дъжд в района на трети тунел на...

Китайските компании ускоряват прилагането на изкуствен интелект

Китайските предприятия засилват инвестициите и внедряването на бързо развиващите...

Русия обмисля ответни мерки срещу Фарьорските острови

Русия обмисля ответни мерки срещу Фарьорските острови, след като...