събота, юли 5, 2025

Президентът връчва първия мандат на 15 май

Date:

Сподели новината.

„Измина цял месец от свикването на НС и не е произвело никакъв отговор. За мен е абсурдно народни представители да говорят за нови избори, без да са изпълнили част от обещанията си към избирателите. Това заяви президентът Румен Радев.

„Затова ще връча първия проучвателен мандат на 15 май. Много разчитам това време да се използва по най-добрия начин. Народното събрание трябва да осъзнае своята огромна роля. Трябва да се гласуват законите не само бюджета, но и Плана за възстановяване и устойчивост“, посочи Радев.

„Изглежда, че искат да вържат ръцете на служебния кабинет и да оставят държавата, и хората без бюджет, което е безотговорно“, изтъкна още Радев.
„Обяснението е, че интересите на държавата са подчинени на интересите на партиите“, посочи Радев и отрече, че е казвал на консултациите с „Продължаваме промяната – Демократична България“, че това Народно събрание ще продължи да работи поне до 15 юни.

„Логично е да се направят всички опити да се формира с първия мандат и тогава и отговорността е най-голяма, посочи държавният глава. По отношение на експертен кабинет, Радев коментира, ч е е важно кой ще застане да поеме политическата отговорност.

„Неправилно е създаването на правителство, въобще парламентаризма под знака на местните избори. Според мен не трябва тези неща да се свръзват“, каза още президентът.

Той коментира и атентата срещу главния прокурор Иван Гешев, че трябва да се установят както извършителите, така и подбудителите.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Лавина от венци на гроба на д-р Миразчийски(снинка)

Стотици близки, приятели и роднини изпратиха д-р Бойко Миразчийски...

Огнен ад! Евакуират хора в Айтос

Горят сухи треви в района на кв. "Странджа" в...

Германска компания разкрива 300 нови работни емста в Русе

Гepмaнcĸaтa ĸoмпaния WІТТЕ Аutоmоtіvе щe oтĸpиe втopoтo paзшиpeниe нa...

Арестуваха кандидат кмет в Съединение! Пребил жена си

Бившият кандидат за кмет на Съединение от БСП Георги...