петък, май 2, 2025

Представят в Бургас „Тайната вечеря на дякона Левски“

Date:

Сподели новината.

Културна организация „АРТ АТЕЛИЕ“ и Театър „Българска армия“ представят в Бургас „Тайната вечеря на дякона Левски“. Постановката ще се играе на 12.02.2019 г., от 19 ч., в зала НХК. Билети се продават в касата на НХК. За повече информация: тел. 0894 898-098 – Маруся Русева.

„ТАЙНАТА ВЕЧЕРЯ НА ДЯКОНА ЛЕВСКИ“

Автор: Стефан Цанев, Режисьор: Асен Шопов, Сценография: Асен Шопов

Участват: Веселин Калановски, Милен Миланов, Георги Новаков, Стойко Пеев, Александър Дойнов, Антоанета Добрева – Нети, Георги Къркеланов, Тигран Торосян, Радосвета Василева, Луизабел Николова, Веселин Ранков, Иван Радоев, Владислав Виолинов, Иван Налбантов

На сцената ще оживеят образите на Левски и Ботев, Матей Миткалото и Панайот Хитов, Димитър Общи, Наталия Каравелова… Действието ще се разиграе в една-единствена нощ, нощта преди обесването. Нощ, изпълнена с драматизма на всички въпроси, подозрения и терзания, обвинения и признания. Нощ, в която Левски ще изповяда сам себе си, а зрителят ще се опита да намери отговор на стряскащите и до днес въпроси за предателството, идеалите и цената на свободата.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Владимир Крумов е новият областен управител на Бургас

С решение на Министерския съвет бяха назначени трима нови...

Трус разлюля Бургас

Земетресението притесни бургазлии десетина минути преди 13 часа днес. Трусът се...

Бургас губи 700 милиона

Двe ĸoмпaнии ce oтĸaзвaт oт пpoeĸти зa 724 милиoнa...

Уредени търгове, порочни схеми и общински хаос в бизнеса с преместваеми обекти в Бургас

В Бургас се наблюдава една постоянна тенденция по отношение...