понеделник, май 5, 2025

Пожарът на остров Тенерифе остава извън контрол

Date:

Сподели новината.

Горският пожар на испанския остров Тенерифе остана извън контрол в неделя въпреки лекото подобрение на метеорологичните условия през нощта.

Късно в събота службите за спешна помощ съобщиха, че пожарът вече засяга 10 града, въпреки че 11 са били евакуирани като предпазна мярка. Не са засегнати големи туристически зони, предаде Reuters.

Пожарът се е разпространил на площ от над 8000 хектара с периметър от 70 км. Регионалните власти съобщиха, че над 12 000 души са били евакуирани.

Метеорологичните условия през нощта бяха „по-добри от очакваното“, каза пожарната команда на Тенерифе.

На пресконференция късно в събота ръководителят на местното правителство на Тенерифе Роза Давила описа пожара като „опустошителен“ и каза, че е наложил нови евакуации.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Падат цените на доматите и краставиците на едро

Намаляват цените на някои зеленчуци и част от основни...

Ким Чен Ун инспектира завод за танкове в КНДР

Севернокорейският лидер Ким Чен Ун е инспектирал важен завод за...

Държавният резерв отвътре – с какви запаси разполага България?

Близо 250 000 литра вода и 9 тона консервирани...

Нефтени петна се появиха по плажовете в Поморие

Плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, съобщава...