сряда, август 12, 2026

Посетете изложбата за Тутанкамон в Бургас на преференциални цени

Date:

Сподели новината.

Само броени дни остават до отпътуването на една от най-впечатляващите изложби, гостували в Бургас – „Тутанкамон – една недовършена любовна история“. Експозицията се намира във фоайето на Държавна опера – Бургас, където ще остане до 30 септември. През следващите дни всеки може да я разгледа на преференциална цена.

При групово посещение на ученици и студенти цената на единичен билет е 6 лева, като групата трябва да бъде най-малко 20 души. Ако сте жител на Бургас – цената на пропуска е 8 лева. За целта трябва да представите лична карта, с която да удостоверите настоящия си адрес в града.

За групово посещение на пенсионери цената на пропуска е 6 лева, като групата също трябва да наброява най-малко 20 души. Изложбата е отворена за посетители всеки ден от 10:00 до 20:00 часа.

Повече от 100 експоната пресъздават с максимална точност гробницата на фараона, останал в историята като „детето цар“.

Представените експонати са копия на автентични находки. Изработени са от компанията Horus Limited, която единствена в целия свят има издадено разрешение за това от Министерството на културата в Египет.

Досега изложбата е представяна в редица страни по целия свят, но идва за първи път в България.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

SPICE Music Festival 2026 посреща световната звезда Luis Fonsi в Бургас

Новини от Бургас: Бургас, столицата на световната музика, отново ще...

Modern Talking и още 4-ма изпълнители се очакват на SPICE Music Festival 2026

За втори път организаторите на  SPICE Music Festival обявяват изпълнителите...

Ruslana, Shantel и Captain Jack идват на SPICE Music Festival 2026 в Бургас

Организаторите на SPICE Music Festival 2026 обявиха нови артисти,...

Трагедия в Бургас

Работник беше затрупан с пръст по време на ремонта...