вторник, ноември 25, 2025

Пиян и дрогиран заби джобно ножче в гърдите на 29-годишен край Плевен! Раненият бере душа в болницата

Date:

Сподели новината.

Мъж на 41 г. е пробол с джобно ножче в гърдите 29-годишен при сбиване на улица в плевенското село Девенци около 16,40 ч в четвъртък. Пострадалият е настанен в клиниката по гръдна хирургия на УМБАЛ „Д-р Георги Странски“ в Плевен. Животът му е в опасност, съобщи полицията днес.

Два часа по-късно, към 18,30 ч нападателят е заловен близо до мястото на сбиването. Задържан е за 24 часа. При проба за алкохол уредът отчел над 1.2 промила. Полевият наркотест показал положителна проба за употреба на амфетамин. Предстоят медицински изследвания. Оръжието на престъплението още не е намерено.

Образуваното досъдебно производство изяснява обстоятелствата около уличното нападение. За случая е сезирана Плевенската районна прокуратура.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Кипър става голям доставчик на природен газ за Европа

Кипър ще започне да изнася природен газ за Европа през 2027...

Правителственият Авиоотряд продаде втори вертолет Ми-8

Правителственият Авиоотряд 28 е продал на търг втори вертолет...

Две партии внесоха отмяна на по-високите осигуровки

Депутати от две парламентарни групи - "Възраждане" и ПП-ДБ,...

Ценовата лудост докара бум в строителството на жилища

Имотният пазар в България продължава да се развива бурно,...