вторник, май 6, 2025

Перник е във фалит

Date:

Сподели новината.

 

Община Перник е във фалит – сметките й са запорирани, а натрупаните задължения са за над 30 млн. лв., обяви зам.-кметът Денислав Захариев, съобщи бТВ.

Сметките са запорирани от частен съдебен изпълнител, но се очаква до днес запорът да бъде вдигнат.

Финансовите проблеми на общината на са от днес. Дълговете датират от 2011 година, а преди две години отново имаше запори.

Захариев обясни, че фирма е осъдила общината за 700 хил. лв. Компанията в момента в несъстоятелност. Тя е била санкционирана заради забавяния в работата, но в съда печели делото срещу общината. Зам.-кметът добави, че общината е пропуснала възможността да си потърси 1,5 млн. лв. под формата на неустойки заради неизпълнен концесионен договор от същата компания.

Другите задължения на Перник са към НАП – 2,6 млн. лв с лихва 700 хил. лв.

Общината в момента е в оздравителен план. За да падне запора над сметките й е сключила споразумения и ще изплаща дълговете на части.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Тир полетя в пропаст край Вонеща вода, друг уби шофьор

Внимателно да се шофира в двете ленти по пътя...

Шофьор предизвика хаос, карайки в насрещното на околовръстен път в Благоевград (ВИДЕО)

Шофьор предизвика опасна ситуация на главен път Е-79. От кадри...

След жестоката смърт край Търново: Нов ужас в Прохода на Републиката

Тир се завъртя на мокрия от дъжда път, скъса...

Pyмъния pязĸo дpъпнa пpeд Бългapия в Индeĸca нa бoгaтcтвoтo нa нaциитe

Бългapия ocтaвa нa нeзaвиднoтo 35-o мяcтo в Индeĸca нa...