петък, август 1, 2025

Отложиха делото срещу Калина Саксуборгготска за март

Date:

Сподели новината.

Делото срещу Калина Саксуборгготска се отлага за месец март. Това съобщиха от Окръжна прокуратура София, цитирани от БТА.

Причината за това е, че на днешното заседание в Самоков, се е явил само един от адвокатите.

Припомняме, че на 19 февруари 2023 г. около 15.20 часа княгиня Калина самокатастрофира с автомобила си на изхода от паркинг на хотел в Боровец.

Отзовалите се служители на реда са установили, че тя шофирала с над 1,2 промила алкохол в кръвта. Тогава 51-годишната жена отказала да даде кръвна проба.

Впоследствие дъщерята на Симеон Сакскубургготски беше привлечена към наказателна отговорност от Районна прокуратура – Самоков за управление на автомобил след употреба на алкохол. Наложена ѝ бе мярка за неотклонение „подписка“.

Калина Саксуборгготска може да получи наказание „лишаване от свобода“ за срок от една до три години и глоба от двеста до хиляда лева.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

България гори, но в Берковица се изсипа брутална градушка

Буря със силен вятър и градушка премина през Берковица....

Лудост край Бургас! Пиян багерист вилнее на пътя

Около 20.00 ч. тази вечер пред магазин "Меркурий" в...

Ад край Маринка

Пожар е избухнал край бургаското село Маринка, пламъците са...

Екшън с мигранти край Драгоман! Опитаха да прегазят полицай, двама избягаха в гората

Шофьор на автомобил с нелегални мигранти се е опитал...