събота, май 2, 2026

Откриха труп на мъж при гасенето на пожар в село до Пазарджик

Date:

Сподели новината.

Труп на мъж е бил открит при гасенето на пожар в землището на близкото до Пазарджик село Звъничево. Починалият все още не е индентифициран, съобщи говорителят на полицията Мирослав Стоянов.

Около 15ч. в четвъртък е бил подаден сигнал за горящо вековно дърво и сухи треви около него край Звъничево. Изпратените на място два противопожарни екипа започнали гасенето на 4-метровия ствол на дървото, в чийто дънер имало голяма хралупа. На нейния праг било открито и полуобгореното тяло на около 50-годишен мъж.

По първоначална информация в хралупата на огромното дърво е живеел клошар, който събирал и влачел различни боклуци към импровизираното си жилище. Предполага се, че тялото е негово.

Все още не е ясно дали мъжът се е задушил от огъня, или е починал преди избухването на пожара. Това ще стане ясно, след като бъде направена аутопсия на тялото. Предполага се, че клошарят сам е предизвикал пожара по невнимание.

Сподели статията:

Популярни

Още новини
Related

Трагедия в Бургас

Работник беше затрупан с пръст по време на ремонта...

Започва издаването на новите български паспорти

От днес започва издаването на новия български паспорт. Проектът...

Йотова свиква 52-то НС на 30 април

Президентът Илияна Йотов ще свика 52-то Народно събрание в...

Турция все още мълчи за „Боташ“

Все още няма отговор от турска страна за предоговарянето...